Podzimní novinky Caleido, které zahřejí

Firma Caleido představila šest zcela nových radiátorů ve spolupráci se čtyřmi významnými návrhářskými jmény současnosti. Radiátor Parenthesis s výraznými konkávními tvary vznikl na základě návrhu designéra Marco Piva. Skládá se z jednoho až tří segmentů, díky čemuž jsou pevně dané šířky finálního radiátoru – 225 mm, 441 mm nebo  657 mm. Na výšku lze volit z rozměrů 1203 […]

Firma Caleido představila šest zcela nových radiátorů ve spolupráci se čtyřmi významnými návrhářskými jmény současnosti.

Radiátor Parenthesis s výraznými konkávními tvary vznikl na základě návrhu designéra Marco Piva. Skládá se z jednoho až tří segmentů, díky čemuž jsou pevně dané šířky finálního radiátoru – 225 mm, 441 mm nebo  657 mm. Na výšku lze volit z rozměrů 1203 mm až 2003 mm. Vodovodní verze nabízí varianty HORIZONTAL a VERTICAL. U elektrické verze je na výběr varianta HORIZONTAL a SHELF (sloužící mimo jiné jako vyhřívaná odkládací polička). K dispozici jsou i designové držáky na ručník ve třech různých tvarech. 


Vzhled radiátoru tvořeného diagonálně poskládanými žebry s názvem Brasilia je dílem návrháře Massimo Iosa Ghini. Trojice žeber tvoří nejmenší šířku radiátoru 230 mm/ 275 mm ve verzi WIDE, další možné šířky jsou dvojnásobek  počtu žeber  s šířkou 422 mm/467 mm ve verzi WIDE a trojnásobek  široký 614 mm/659 mm ve verzi WIDE. V nabídce naleznete jak verzi elektrickou, tak verzi vodovodní. Elektrické vytápění se vyrábí ve verzi VERTICAL a VERTICAL WIDE, vodovodní vytápění pak ve verzi VERTICAL, HORIZONTAL a VERTICAL WIDE. I radiátor Brasilia lze doplnit o dva druhy designových držáků na ručník: jednoduchý nebo dvojitý instalovaný shora nebo horizontální instalovaný z boku.


Traccia, radiátor svým vzhledem vycházející z klasického plochého radiátoru přetvořeného do moderní podoby, navrhl Jean-Michel Wilmotte. Radiátor tvoří šest segmentů poskládaných vedle sebe od nejmenšího po největší a tvoří tak dohromady jedinou dostupnou šířku 360 mm, na výšku lze vybírat z rozměrů 1200 – 2000 mm. Elektrické i vodovodní vytápění se vyrábí pouze ve verzi VERTICAL. Radiátor Traccia můžete osadit háčkem na župan nebo klasickým vodorovným držákem na ručník.

Raysun je posledním designovým radiátorem, jehož vzhled do půlkruhu poskládaných žeber připomínající sluneční hodiny (nebo také otevřenou knihu), navrhl stejně jako radiátor Traccia,  Jean-Michel Wilmotte. Dostupná je jediná šířka radiátoru 220 mm a čtyři výšky v rozmezí 1280 – 2080 mm. Jak vodovodní, tak elektrické vytápění je ve pouze verzi VERTICAL. K dokoupení je háček na župan a horizontální držák na ručník.


Radiátor Pentagramma vytvořilo duo designérů Gabriele&Oscar Buratti a je nepřehlédnutelný pro své hustě poskládané trubky s hranatým zakončením. Elektrické i vodovodní vytápění lze zakoupit pouze ve verzi VERTICAL. V nabídce jsou dvě šířky 400 a 500 mm a tři různé výšky pro každou verzi vytápění. Radiátor Pentagramma lze doplnit o designový háček na župan (knoflík), odkládací poličku nebo horizontální držák na ručník.

přihlašte se k odběru novinek:

Blank Form (#1)
Copyright © 2020 DesignBath
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram