Oáza mramoru v mezonetovém bytu v Praze

Na rekonstrukci mezonetového bytu v Praze spolupracovala firma Dorint Grohe Live a Ing. arch. Pavel Kostka z ateliéru ČTYŘI STĚNY s.r.o. Výsledkem je úžasný interiér, který by mohl stát katalogovým příkladem, kde všude lze využít velkoformátové obklady výrobce X-TONE. Dále je tento projekt ukázkou, že není nutné držet se jednoho vzoru obkladů, ale že je možné velmi vkusně zkombinovat […]

Na rekonstrukci mezonetového bytu v Praze spolupracovala firma Dorint Grohe Live a Ing. arch. Pavel Kostka z ateliéru ČTYŘI STĚNY s.r.o. Výsledkem je úžasný interiér, který by mohl stát katalogovým příkladem, kde všude lze využít velkoformátové obklady výrobce X-TONE. Dále je tento projekt ukázkou, že není nutné držet se jednoho vzoru obkladů, ale že je možné velmi vkusně zkombinovat hned několik druhů mramoru. 

V kuchyni a na toaletě byl použit velmi výrazný velkoformátový obklad s imitací mramoru s bohatým žilkováním v temně červených (vínových) odstínech s názvem Viola Rosse v lesklé úpravě. Zahlédnout tento obklad je možné jako obklad za kuchyňskou linkou, na polici pod televizí a také v podobě vrchní desky jako součást nábytku i v jiných místnostech. 

Další druh mramoru, tentokrát s názvem Paonazzo Biondo, patří také k těm výraznějším – jeho kresba tvoří shlukující se provazce v černých a medových odstínech doplněných o decentní světle šedé žilkování. Tento obklad vynikne zejména ve velké ploše, jak lze vidět v prostorném sprchovém koutu. Stejný obklad našel uplatnění i místo vrchní desky na umyvadlové skříňce. 

Obklad s nejjemnější verzí imitací mramoru s názvem Calacatta Gold byl použit ve druhé koupelně. Decentní světle žluté a zlaté odstíny na krémovém podkladu jsou klasikou, která se nikdy neomrzí a vždy budou oblíbenou součástí takovýchto luxusních prostor.

Více fotografií z této realizace zde:

přihlašte se k odběru novinek:

Copyright © 2020 DesignBath
crossmenuarrow-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram